Zajęcia 2013 - Spotkanie noworoczne

 

Spotkanie noworoczne

Słuchaczy Limanawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

 

Dnia 16.01.2014 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zebrali się seniorzy Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby uczcić rozpoczynający sie Nowy Rok.

Słuchacze, jak zawsze, wykazali wzorową frekwencję, zdyscyplinowanie i pełne przygotowanie do spotkania.

W uroczystym spotkaniu wzieli udział:

  • - Jan Puchała - starosta Powiatu Limanowskiego,
  • - Tomasz Krupiński - przewodniczący Rady Powiatu i członek Zarządu UTW,
  • - ks. Stanisław Wojcieszak - opiekun duchowy i członek Zarządu UTW.

Prezes UTW Jolanta Skwarczek - Ichas powitała zebranych i złożyła noworoczne życzenia, a słowa pociechy i nadziei skierował do seniorów ks. Stanisław, który poświęcił opłatki i rozpoczął kolędowanie. Natomiast Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu, orócz życzeń, przedstawili najważniejsze inwestycje zrealizowane w ubiegłych latach i plany na przyszłość.  

Pan Jan Puchała podkreślił, że w trosce o bezpieczeństwo seniorów wyremonotowano chodniki i nawierzchnię dróg, również basen wybudowano z myślą o starszych mieszkańcach powiatu, nasi słuchacze także bardzo chętnie korzystają z pływalni. Pan Tomasz Krupiński wskazał na walory przyrodnicze naszego regionu i możliwości ich wykorzystania w celach rehabilitacyjno - rekreacyjnych. Zaznaczył, że dla poprawy jakości życia mieszkańców, w  tym również seniorów, planowane są m.in. baseny geotermalne czy narciarskie trasy biegowe w rejonie Mogielicy. 

Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Członkowie chóru "Carpe diem" przy Związku Nauczycycielstwa Polskiego i zespołu muzycznego przy Uniwersytecie wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i wiązanki pieśni ludowych. Seniorzy byli pod wrażeneim występu solistów zespołu - Mariana Brajnera i Antoniego Kęski. Gromkimi brawami przyjęli piosenkę "Gdzie moja młodość " i wybrali ją na hymn Stowarzyszenia. Część muzyczną wzbogaciły fragmenty poezji o Bożym Narodzeniu, które wybrała Pani Anna Jasicowa, a słuchcze deklamowali wybrane teksty. Ucztę duchową uzupełniliśmy poczęstunkiem wspaniałymi wypiekami: na stołach znalazły się ciasta na wele sposobów i ciasteczka w różnych postaciach, przygotowane przez nasze seniorki.

Miło spędziliśmy ponad trzy godziny, należałoby sobie życzyć, aby kolejne dni tego roku, upływały w tak radosnej i przyjacielskiej atmosferze. Niech Nowy Rok będzie pełen pomyślności oraz przyniesie wiele radości, spokoju i poczucia spełnienia.

Zarząd UTW

P.S. Informujemy, że nasz Uniwersytet rozwija się i nadal poszerza swoją ofertę programową. Zaparszamy Seniorów do uczestnictwa w zajęciach. Zapisy wciąż trwają !

 

 

 

Patronat naukowy Patronat organizacyjny